Belediye Projeler

Giresun Sokak Kütüphanesi sosyal medyada yayılıyor!

Giresun Sokak Kütüphanesi
Giresun Sokak Kütüphanesi
Giresun Sokak Kütüphanesi

Giresun Sokak Kütüphanesi

Şehrin yeni yüzü Atatürk Meydanı‘nda bir başka yenilik daha! Daha önceden konulan ve sosyal medyada oldukça fazla ilgi gören Kitap ve Oyuncak Kumbarası‘nın ardından, şimdi de Sokak Kütüphanesi gündeme oturdu.

Giresun Belediyesi tarafından hazırlatılan ve Atatürk Meydanı‘na yerleştirilen Sokak Kütüphanesi hergün belirli saatler arasında hizmet veriyor. Dünyanın dört bir yanındaki kitap meraklıları, projeyi sosyal medyada övgü yağmuruna tutuyor.

Fakat projenin eksik yönleri de yok değil. Mesela güvenlik açısından kütüphanenin belirli saatlerde açık olması, aslında proje için büyük bir eksi değer. Ama siz yine de kendi kitabınızı getirerek kütüphanede yerinizi alabilir, şehirdeki diğer kitap meraklılarıyla tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.

Şehirdeki kitap meraklılarını bir araya getiren, birbirleriyle tanışmalarına vesile olan ve insanları kitap okumaya teşfik eden bu güzel proje için Giresun Belediyesi‘ni tebrik ediyoruz.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

4 Yorum

  • […] tarafından trafiğe kapatılarak yeniden düzenlendi. Burada Türkiye’de ilk kez uygulanan Sokak Kütüphanesi projesi önünde kitabınızı okuyup, hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Meydandaki Belediye […]

  • […] Sokak Kütüphanesi […]

  • […] Sokak Kütüphanesi […]

  • Giresun belediyesini kutlarım! İstanbul büyükşehir belediyesinden bu hareketi bekleyemeyiz ama lokal olarak Kadıköy belediyesinden bu hareketi bekliyorum!

Pin It on Pinterest

Giresun için paylaştınız mı?

Giresunlu arkadaşlarınızın da bu içerik hakkında bilgi sahibi olmasını istiyorsanız lütfen şimdi paylaşın!